Ubisoft çalışanı Wayne Greenwell MCV’ye verdiği demeçte önümüzdeki ay çıkışının ardından Watch Dogs‘un 2014 yılının en çok satan oyunu olacağını belirtti.

watch dogs

Oyuncuların Watch Dogs için heyecanlı olduklarını ve beklenti içine girdiklerini belirten Greenwell, bu durumun ön siparişlere yansıdığını ve ön sipariş sayısının ciddi rakamlara ulaştığını belirtti.

Bununla beraber Greenwell Watch Dogs’un hangi mecralarda tanıtım yapacağını da belirtti. Teknoloji ağırlıklı olmak üzere oyun mobil uygulamalar, stream teknolojisi (canlı yayın kastediliyor sanıyorum), TV, basın ve online etkinlikler aracılığıyla reklam yapmaya hazırlanıyor. Görünen o ki tanıtım konusunda masraftan kaçınmıyor Ubisoft ve akla gelen hemen her mecrada tanıtım yapmaya hazırlanıyor. Ayrıca tanınmış Youtube ve Twitch yayıncılarıyla da dirsek teması içerisinde oldukları da söyleniyor.

Bu noktada bu derece reklamı yapılan bir oyunun hedeflendiği gibi Call of Duty, FIFA gibi oyunlarla satış rakamı açısından rekabet edebileceği çok açık görünüyor. Ancak oyun tarihi, reklamlarla fazlaca şişirilen; fakat oyuncuyla buluşunca patlayan balonlarla dolu.

Umarız Watch Dogs, kendisinden beklediğimizi vermesiyle anılır, yaptığı devasa reklam kampanyalarıyla değil…