Üçer kişilik 20 takımın yer alacağı turnuva, iki ön eleme üzerinden oynanacak. Ön elemenin ilk ayağında, 6 takım finale yükselecek. Ön elemenin ikinci ayağında,  temsilcilerimiz iki takım olarak yarışacak.  Ön elemelerde $150.000; finalde $350.000 olmak üzere toplam $500.000‘lık bir ödül havuzu bulunuyor. 

Bu gün Almanya Berlin’de düzenlenen Twitch Rivals Apex Legends Turnuvasına Türkiye’den 2 takım katıldı. Takımlar Ferit “Wtcn” Karakaya , Batuhan “Videoyun” Bozkan ve Cem “Mithrain” Karakoç iken diğer takımımız Şükrü “Uthenera” Şentürk ve Mete “EasterGamersTV” Özbey’di. Uthenera ve EastergamersTV Büyük finale kalamadı.

Puanlama Sistemi

1.Takım : 10 puan
2.Takım: 5 Puan
3.Takım: 4 Puan
4.Takım: 3 Puan
5.Takım:2 Puan
Alınan kil başına puan ise 1

Turnuvanın büyük finaline kalan “TAMAMDIR” isimli takımımız Wtcn, Videoyun ve Mithrain takımı İlk maçı Ferit’in aldığı 1 Kille 2. tamamladılar. İkinci maçta Ferit’in 2 Mithrain’in 1 ve Videoyun’un 2 kiliyle birlikte Toplamda 5 kille 3. tamamladılar. Üçüncü maçta Ferit’in 2 kiliyle 6. tamamladılar. Dördüncü maçta kilsiz 13. bitirerek tüm umutları son maça bıraktılar. Son maçta Ferit 3, Mithrain 2 kil aldı ancak erken ölmelerinden dolayı maçı Videoyun’un ekranından takip ettiler.

Batuhan son ana kadar saklanarak takımı 3. konumuna getirdi ve alınan killerle son oyunda 2. sayıldılar. Genel tabloda 4. olarak Büyük finale katılmaya hak kazandılar. Genel Tabloda 1. İse Profesyonel Apex oyuncusu Dizzy oldu. Bu akşam Türkiye Saati İle 19.00 da büyük final başlayacak. Finali takip etmek için Twitch Rivals’ın Twitch yayını veya Wtcn, Mithrain veya Videoyun kanallarından takip edebilirsiniz.