David Jaffe, aralarında Interstate ’82 ve Interstate ’76 oyunlarının tasarımcısı Scott Kramarich’in de yer aldığı emektar yaratıcılardan oluşan bir ekibe yaratıcı danışman titriyle dahil olacak. Pixelbionic’in yönetim kurulunda Interstate ‘76’nın yaratıcısı Zack Norman da var.

Autoduel, kıyamet sonrası bir gelecekte, oyuncuların özel olarak donatılmış arabalarla, birbirleriyle savaştığı online multiplayer bir oyun olarak planlanıyor. Pixelbionic’in yaptığı açıklama göre oyuncular, arabaları istedikleri gibi özelleştirebilecek, güçlü silah ve koruyucu zırhlarla güçlendirebilecek. Oyun aynı zamanda, takım odaklı savaş ve 20den fazla farklı araç seçeneğiyle donatılmış.

A rep for Pixelbionic tells Polygon that Autoduel has no relation to the 1985 Origin Systems game of the same name, which was based on Steve Jackson Games’ Car Wars.

“We are aware of the old Atari title, however there is no relation between that game and ours outside of the name ‘Autoduel’. Pixelbionic acquired and currently owns the trademark, as we felt it was most descriptive of the title we wanted to make.”

Bir pixelbionic temsilcisi Autoduel’in, 1985 yılında Origin Systems tarafından yaratılan aynı adlı oyunla bir bağlantısının olmadığını açıklamasını yaptı. “Aynı adlı Atari oyunundan haberimiz var; Pixelbionic Autoduel isim hakkını elinde bulunduruyor.”