Bu jenerasyonda Slender, Amnesia, Where Am I ? ve daha nice bağımsız yapımlar sayesinde büyük şirketlerin yaptığı korku oyunlarından alamadığımız gerçek gerilim korkusunun tadını aldık. Bahsedilen bağımsız korku oyunları kervanına Nightmare adlı Türk yapımının da katılacağı belli oldu! Şu anda sadece iki kişi (Utku Kaçmaz ve Erkam Enes) tarafından geliştirilen oyunun grafik bazında başarılı duruyor. Özellikle de oyunun mekan tasarımları gelişim sürecinde bile olsa gayet güzel gözüktüğünü söylemek yanlış olmaz.

Nightmare’in hikayesine kısaca değinmek gerekirse, oyundaki baş karakterin beyni yıllardır taşıdığı kötü hastalıktan dolayı zarar görür ve hastaneye yatırılır. Bu hastalık yüzünden komada yatan karakterimizin beyni kendi içerisinde korkunç mekanlar oluşturur. Bizim görevimiz bu mekanların içerisinde hastalığımızdan kaçarak hasta karakterimize sağlığını geri kazandırmak olacak.

Oyunun görsellerini, videolarını paylaşmadan önce Nightmare’i geliştiren Phoenix Game and Publisher Studio ekibine başarılar diliyoruz.

Tanıtım videosu:

Oyunun görselleri:

nightmare1

nightmare2

nightmare3

nightmare4