Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu, bağlı olduğu Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından lağvedilerek, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu’na bağlandı.

2010 Mayıs ayında başlatılan çalışmalar neticesinde hayat bulan Mevlüt Dinç başkanlığındaki Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun ilk yönetim kurulu Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından 14 Aralık 2011’de onaylanmıştı.

Şubat ayında yapılan başkanlık seçimlerinde göreve seçilen TÜDOF başkanı Barış Özistek’in bugüne kadar resmi ataması yapılmamıştı. Şu an için yurtdışında bulunan Özistek, döndüğünde bir açıklama yapacağını söyledi.

Türkiye dijital oyun dünyası bu durumdan nasıl etkilenir, bakanlığın alacağı yeni tedbirler ne olur, zamanla göreceğiz.

One Comment

  • Jonix dedi ki:

    —alıntı—

    En açık şeklini söyleyeyim, milli takım sistemi getirmek istiyorlardı, dünya çapı turnuvaların hepsine (WCG, DreamHack vb. vb.) kendi belirledikleri milli takımları gönderip yurt dışı hayalini bitireceklerdi.

    Turnuva yapmak isteyenlerin lisans alması gerekecekti, herkes kafasına göre turnuva yapamayacaktı, turnuva yapanların TÜDOF’a vergi ödemesi gerekecekti, yani amatör ve online turnuvaların tamamının önü kesilecekti vb. daha birçok şey

    —alıntı—