2013’ün en sevilen oyunlarından biri olan Tomb Raider’ın yeni nesil konsollara gelecek olan versiyonu Definitive Edition hakkında Crystal Dynamics yetkililerinden bugün yeni açıklamalar var. Lara Croft’un saçlarının gerçeğe daha yakın gözükmesini sağlayan TressFX teknolojisini yeni nesil konsollara en doğal ve sorunsuz haliyle getirmeyi başardıklarını belirten yapımcılar; daha iyi optimize edilmiş, daha iyi görselliğe sahip bir oyunun bizi beklediğini teyit etmiş oldu. Tomb Raider’ın yeni nesil konsollar için özenle geliştirildiğini ifade eden Crystal Dynamics; grafiksel gelişimde yeni nesilde amaçlarına ulaşabildiklerini ve oyunu her 2 konsolda da Full HD çözünürlükte oynayabileceğimizi söyledi.

Oyunun resmi forumunda açıklamalar yapan Crystal Dynamics yetkilisi Scot Amos; Tomb Raider Definitive Edition ile 1080p çözünürlüğü her 2 konsolda da görebileceğimizin sözünü verirken, oyunun finalinde karşımıza çıkacak fps oranıyla ilgili ise bir bilgi vermedi. Yapımcı ayrıca dinamik olarak değişebilen efektlerle; su, çamur, kan gibi görsel öğelerin daha iyi gözükeceğini ifade etti. Amos; TressFX teknolojisinin yeni nesil için yeniden yazıldığını söylerken oyundaki diğer karakterlerin de grafiksel olarak yenilendiğini söyledi. Yeni nesilde; daha iyi görselliği, daha akıcı bir şekilde sunan bir Tomb Raider’ı kim istemez ki? Yenilenen yüzün ve güzel saçlarınla seni bekliyoruz Lara!

Hatırlatmak ta fayda var, yeni nesil Tomb Raider; PS4’te PS Vita ile Remote Play’i desteklerken, Xbox One versiyonunda ise Kinect ile sesli komutları destekleyecek. Tomb Raider’ın yeni nesil sürümü Definitive Edition; avrupada 31 Ocak 2014’te 60$’lık fiyatıyla PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini alacak, iyi oyunlar.

lara-croft-tomb-raider-definitive-edition-26111-1920x1080