TF_Fracture_Battle

Bu yılın merakla beklenen oyunlarından biri olan Titanfall’un çıkışı yaklaştıkça yeni ayrıntılar da oyuncularla paylaşıyor. Oyunun arkasındaki en önemli isimlerden biri olan Vince Zampella oyunda aynı anda bulunacak kullanıcı sayısını Twitter üzerinden açıkladı.

Buna göre bir haritada en fazla oyuncu sayısı 6 kişilik iki takım halinde 12 kişi olabilecek. Herkes devasa bir oyuncu sayısı beklerken bu kadar az tutulmasının nedeni sorulduğunda ise,yapay zeka konusunda dengeyi tutturmak adına ideal rakamın bu olduğu belirtilmiş. Nitekim oyunda her takımda 6 gerçek oyuncu ve onun dışında yapay zeka askerler ve herkesin arkasında izleme/koruma modunda bulunan bir Titan olabilecek.

 

Zampella oyunu oldukça uzun bir süre test ettiklerini ve ulaştıkları sonuç neticesinde bu sayıya vardıklarını da twitter’dan açıklamaya tepki gösteren takipçilerine cevap olarak dile getirdi.

 

Geçen nesilde, konsol oyuncuları multiplayer haritalardaki oyuncu sayısının PC’ye göre az olmasını eleştiriyordu. Titanfall’dan beklentilerimiz bu kadar fazlayken, oyunda böyle bir tercih yapılması bakalım nasıl bir tepki alacak. Bir çok oyuncu şimdiden Vince Zampella’ya hayal kırıklıklarını dile getirmeye başlamış ancak Zampella verdikleri kararların ve yaptıkları araştırmaların arkasında duracak gibi görünüyor.

TitanFall hikaye anlatımlı aksiyon oyunu formatını Multiplayer haritalara yedirerek, yeni nesil, çok oyunculu bir hikaye anlatımı şeklini denemek üzere yola çıkmıştı ve 2014’ün en çok beklenen oyunu olarak biliniyordu. Multiplayer haritaları 6 kişi ile nasıl olacak bunu gelecekte göreceğiz ancak oyunun koleksiyon sürümü videosunun tüm hayal kırıklıklarını silip, tekrar heyecanla beklememize yetecek güzellikte olduğunu da itiraf etmeliyiz.