Kitaplar, oyunlar, dizi ve animasyon dizi onayıyla beraber Witcher serisi hala hız kesmeden yayılmaya devam ediyor. CD Projekt Red‘in yakaladığı mükemmel başarı olan The Witcher 3: Wild Hunt ile birlikte Andrzej Sapkowski‘nin kitapları, insanlar üzerinde oldukça büyük etkiler bırakmıştı. Bunun ardından Netflix yapımı olan The Witcher dizi ile birlikte Witcher evreninin şanı iyice artmıştı. Yakın zamanlarda animasyon filmi onayı da alan seri, hayran kitlesini oldukça büyütüyor.

Bununla birlikte yeni bir çizgi roman onayı da geldi. Dark Horse Comics tarafından yayınlanacak olan The Witcher çizgi romanı, 4 sayıdan oluşacak. Çizgi romanımızın ismi “The Witcher: Fading Memories” olarak kararlaştırılmış.  Çizgi romanın ele alacağı konu ise: “Canavar tehditlerinin azalmasından sonra Geralt, keyifsiz ve fakir bir hale bürünür. Towitz kasabasına giden Geralt, canavarlar tarafından kaçırılan çocuklar ile ilgili bir kontrat alır ve işin peşine düşer. Bir süre sonra anlar ki işler hiç düşündüğü gibi değildir.

Yayınlanma tarihi Haziran aylarında düşünülüyor. Serinin hayranlığı ülkemizde de bulunduğundan çok kısa bir sürede Türkçe olarak bile okuyabiliriz diye düşünüyoruz. Eğer çizgi romanda diğer türler kadar etkili olursa, çok daha fazla sayının basılacağını tahmin etmek zor değil.