Iwinski’ye göre stüdyo, PlayStation 4 ve Xbox One da dahil olmak üzere tüm platformlara ücretsiz DLC ulaştırmak için yol arayışında; ancak bu, durumun platform sahiplerine bağlı gerçeğini değiştirmiyor.

“Henüz detayları konuşmak için çok erken ama tüm DLCler ve güncellemeler kesinlikle ücretsiz olacak,” dedi Iwinski. “Tabii ki platform sahiplerinin nelere izin vereceğini, yeni nesil platformlar için nelerin ücretsiz olacağını göreceğiz. Demek istediğim, konsollar üzerinde farklı iş modelleri vardır. Bizim bakış açımız, aynı deneyimi kesinlikle her platforma ulaştırmak için elimizden geleni ortaya koymayı gerektiriyor.”

The Witcher 3, oyun dağıtım web sitesi, Good Old Games üzerinden PC için çıkacak ve *DRM dışı olacak. Iwinski, Microsoft’ın yeni Xbox One sistemi için DRM politikalarının stüdyoyla sorunlu olduğundan bahsederken, kararlarının, oyunseverden yana konsola oyun üretmek olduğunu vurguladı.

*DRM (Digital Rights Management – Dijital Haklar Yönetimi, dijital medyaların (film, müzik, oyun gibi) günümüzde çok kolay bir şekilde kopyalanabilir olması sebebiyle lisans haklarını kontrol etmek amacıyla geliştirilmiş erişim kontrol sistemi. Donanım üreticileri, oyun ve yazılım şirketleri, müzik şirketleri ve yayımcılar tarafından satış sonrasında korsanla mücadele etmek için kullanılmaktadır.