16-20 Kasım tarihlerinde Los Angeles’ta düzenlenecek olan The Summit 6’ya katılacak diğer dört takım da belli oldu. Daha önce yapılan açıklamada turnuvaya Wings Gaming, Evil Geniuses, OG ve Digital Chaos takımları davet edilmişti.

Diğer dört takım da Çin, Güneydoğu Asya, Avrupa ve Amerika bölge elemelerinde ilk sırayı çıkmayı başaran takımlar olarak belirlenecekti. Gerçekleştirilen elemeler sonrasında bölgelerini temsil edecek dört takım da belli oldu. Çin Elemeleri’nde LDG Gaming’i 3-1 ile geçmeyi başaran EHOME, The Summit 6 biletini kapmayı başardı.

Çin Bölge Elemeleri

Çin Bölge Elemeleri

Güneydoğu Asya elemelerinde ise beklenmedik bir sonuç ortaya çıktı. Fnatic, MVP Phoenix ya da Execration takımlarından birinin bu elemede başarılı olması beklenirken, Team Faceless bu takımların arasından sıyrılmayı başardı ve The Summit 6 biletini kaptı.

Güneydoğu Asya Bölge Elemeleri

Güneydoğu Asya Bölge Elemeleri

Avrupa bölgesinde gerçekleştirilen elemelerde ise beklenildiği gibi Virtus.Pro ekibi başarılı oldu. Virtus.Pro Final’de Finlandiya temsilcisi Ad Finem’i 3-1 devirdi ve adını The Summit 6’e yazdırmayı başardı.

Avrupa Bölge Elemeleri

Avrupa Bölge Elemeleri

Kuzey Amerika elemelerinde ise compLexity Gaming’in başarılı olması bekleniyordu. Ancak bir dönemin başarılı isimleri olan ve sonradan koç olarak kariyerlerine devam eden Team Secret, Cloud9, Digital Chaos ve Evil Geniuses gibi takımlarla çalışan, bu sezonla birlikte yeniden profesyonel oyuncu olarak kariyerlerine dönen isimlerin kurduğu Team NP, turnuvada başarıya ulaştı ve The Summit 6’ya katılma hakkı elde etti.

Amerika Bölge Elemeleri

Amerika Bölge Elemeleri