actual2

Spike TV’nin düzenlediği, oyun dünyasının en prestijli oyun ödül törenlerinden biri olan VGX‘in bu yılki ödül törenine GTA V damgasını vurmaya hazırlanıyor. Sekiz dalda çoğu ödüle aday gösterilmiş olan oyun, bunun yanı sıra bu cumartesi günü gerçekleşecek olan VGX 2013 ödül töreninde, resmi soundtrack albümü The Music of Grand Theft Auto V ile tüm izleyenleri büyüleyecek ve oyunun bestecileri tören boyunca canlı performans gerçekleştirecek.

Loiter Squad (Tyler, The Creator ve Adult Swim’de görülmüş diğer Odd Future üyeleri) tarafından sunuculacak olan bu özel canlı performans, özel misafirlerle birlikte A$AP Rocky, The Chain Gang of 1974, Jay Rock ve Tyler’ın oyunun resmi soundtrack’lerindeki şarkılarını içerecek. Öte yandan oyunun resmi atmosfer müziklerindeki parçaların bestecileri olan Woody Jackson, The Alchemist ve Oh No da orada olacak.

Tüm bunlara ek olarak, GTA V ve serinin yaratıcısı Rockstar North, bu yılki VGX’de tam sekiz dalda aday gösterildi. Geçtiğimiz sene, çıkmadan bile VGX (eski adıyla VGA)’de ödülleri toplamaya başlamış olan GTA V, bu sefer 8 dalda ödül kazanmaya aday durumda:

VGX, 7 Aralık’ta, yani bu cumartesi günü Amerika’nın doğu saatine göre 18:00’de başlayacak. Bu ise bizde Türkiye saatine göre gece yarısı 01:00’e denk geliyor. Tören, VGXLive.com üzerinden ve diğer platformlardan canlı olarak yayımlanacak. Bu yılki VGX’de konukları enfes bir GTA V müzik ziyafeti bekliyor gibi görünüyor.