PlayStation 3 tarihinin ve 2013 Yılının en çok satan oyunu, ödüllü oyun geliştirici Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last Of Us oldu. Dünya çapındaki satışları 3,1 milyon adedi aşan oyun, Türkçe altyazı seçeneği ile Türkiye’deki oyunseverlere de hayatta kalma ve aksiyon unsurlarını unutulmayacak eşsiz bir deneyim ile yaşatıyor.

Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) bugün The Last of Us™ oyunun küresel satışlarının 3,1 milyon adedi aştığını açıkladı. Sadece PlayStation®3 üzerinde bulunabilen ve tüm eleştirmenlerden büyük övgü toplayan The Last of Us, beklentilerin de ötesine geçerek 2013 yılının en çok satan PS3 oyunu oldu.

Sony Computer Entertainment Worldwide Studios Başkanı Shuhei Yoshida, rekor satışlarla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bu satış rakamları The Last of Us’ın büyük başarısının bir göstergesi. Naughty Dog’daki ekipler gerçekten vizyon sahibi insanlardan oluşuyor ve hikâye anlatım yeteneğinde kimse ellerine su dökemez, ki bu oyun da bu durumu tartışmasız olarak gözler önüne seriyor. PlayStation interaktif eğlence sektörünü yeniden tanımlamaya kendini adamış durumda ve The Last of Us bunun mükemmel bir örneğini oluşturuyor.”

The Last of Us, cordyceps virüsünün tüm dünyayı etkileyerek insanlığı mahvettiği salgının ardından 20 yıl sonra radikal bir dönüşüm geçirmiş dünyada hayatta kalmaya yönelik bir yolculuk sunuyor. Zengin hikâye, oyunun ana karakterleri Joel ve Ellie’nin gözünden insanlığın derinliklerinde keşfe çıkan gerçekçi bir deneyim sunuyor. Hayatta kalma, sadakat, sevgi ve kefaret konularına odaklanan anlatımın eşlik ettiği yolculukları da duygusal yoğunluğa sahip anlarla bezeniyor.