Şüphe yok ki geçtiğimiz neslin en önemli oyunlarından biri The Last of Us idi. Hikaye yoğun oyunların azaldığı ve multiplayer modunun bulunmadığı oyunlara yüz çevrilen günlerde piyasayı sallamakla kalmamış Trend Maker denilen yani eğlence piyasasına yön veren ikon işlerden biri olmuştu.Gerçi oyunun çoklu oyunculu modu olsa da asıl olayı hikaye moduydu.Önümüzdeki dönemde çıkacak Wolverine filminin temasına bile etki etmiş bir oyun olan The Last of Us’ın elbette devamı gelmesi kaçınılmazdı.

Psx 2016 etkinliğinde bir video ile resmen duyurulan The Last of US Part 2’yu pek çoğumuz belki hepimiz bu etkinlikte ilk kez gördük.Belki de yanılıyoruz. Çünkü Naughty Dog oyunun aslında 3 ay önceden ipucunu vermiş.Eylül ayında gerçekleşen ve oyundaki mantarın ilk bulaştığı gün olarak kabul edilen ”Outbreak Day” kapsamında Naughty Dog resmi sosyal hesaplarından bir görsel paylaşmış. Bu görselde elinde bıçak olan ve kolunun etrafında teaser’da gördüğümüz dövmenin şeklinin yer aldığı bir ilüstürasyon paylaşan şirket aslında ilk ipucunu bu şekilde vermiş.Resimde de açıkca Ellie’nin yaptırmak zorunda kaldığı (aman spoiler olmasın) dövmenin konsept çalışması açıkca gösterilmiş.Ama pek çok kişi bunu yeni bir oyun ipucu olduğuna yormadı.Belki de iyi oldu

 

 

Aslında bu Naughty Dog’un yaptığı ilk easter egg işi değil. Dönemin beklenen oyunlarından Uncharted 3’ün en başındaki bar kavgası bölümünde yer alan bir gazete üzerinde Last of Us hakkında ilk ipucunu veren yapımcı sonradan bunun erken farkedileceğini düşünerek baya bir tedirginlik yaşamış Ancak fazla kimse tarafından farkedilmeyen ayrıntı ancak 2011 VGA törenindeki teaser’dan sonra ortaya çıkmıştı.