Benzetmek gibi olmasın ama 2. Duke Nukem vakası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen The Last Guardian için geçen hafta yine iptal edildiği yönünde dedikodular çıkmıştı.Ve yapımcılar tekrar bu dedikoduyu yalanladı.

Japon Team Ico stüdyosunun üçüncü oyunu olan The Last Guardian PS3’ün ilk çıktığı dönemde bu konsola özel olarak duyurulmuştu.Defalarca sil baştan tekrar yapılan ve yönetmen değişikliğine uğrayan yapım için geçtiğimiz hafta iptal edildiği iddiası ortaya atılmıştı.Ancak SCE’den Scott Rohde attığı Tweet ile bu iddianın gülünç olduğunu ve oyunun yapım sürecinin tüm hızı ile devam ettiğini belirtti.Bir tweette Game Trailers’dan Geofh Keighley’den geldi.Sony yetiklileri ile yaptığı röportajda oyunun Japonya’da hala geliştirilmekte olduğunu öğrenen Keighley daha ayrıntılı bilgileri röportajında yayınlayacağını belirtti.

Ps 3’ün çıkış döneminde duyurulan ama bir türlü gelmeyen The Last Guardian’ın artık PS3 için geleceğini kimse düşünmüyor.Oyunu muhtemelen PS 4’te göreceğiz. Tek dileğimiz oyunun PS 5’e kalmaması.