Ubisoft, Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier geliştiricisi olan Red Storm‘un, Tom Clancy’s The Division geliştirilmesinde Massive Entertainment‘a destek olacağını duyurdu.

Ubisoft Communication Manager Gary Steinman, Red Storm’un olaya dahil olmasından Ubisoft Blog‘unda bahsetti. The Division’ın geliştirmesinden hâlâ büyük oranda Massive sorumluyken, Red Storm’un yardımcı bir ele ihtiyaç duyulmasından ötürü projeye dahil edildiğini söyleyen Steinman, Red Storm’un tercih edilmesinin sebebini ise Tom Clancy oyunlarında daha önce çalıştıkları ve tecrübeli olmaları olarak açıkladı.

Red Storm’un devreye girdiği alanlardan bir tanesi, oyunda yer alacak silahlar. Red Storm’da Silah Tasarım Şefi olan JD Cragg, bu alanda kendisinin 6 yıllık ekip arkadaşının ise neredeyse 9 yıllık tecrübesinden bahsederek oyuncuların bir nebze beklentisini yükseltiyor.

Daha önceleri oyunun çıkışının 2015’e ertelenebileceği dedikoduları dolaşıyordu. Bakalım bu durumun çıkış üzerinde bir etkisi olacak mı birlikte göreceğiz.

Şimdilik gözden kaçırdıysanız The Division’ın kullandığı Snowdrop motoruna tekrar bir göz atabilirsiniz: