Hearthstone, CS:GO, Overwatch ve HotS oyunlarında başarılı kadrolara sahip olan Tempo Storm oluşumu, şimdi de Riot Games’in yapımı olan League of Legends’a el atmaya hazırlanıyor.

Kuzey Amerika CS takımlarından Dream Team ile yapılan anlaşma neticesinde Tempo Storm, önümüzdeki sezon Kuzey Amerika CS’te LCS’e yükselmek için mücadele edecek.

LCS’te yer almak için takımların LCS’te yer hakkına sahip takımların haklarını satın almaları gerekiyordu ya da CS liglerinde altı takım arasından ilk ikiye girip Yükselme Serileri’nde başarılı olmaları gerekiyor.

Ancak son yıllarda LCS’ten takım satın almak oldukça maliyetli hale geldi. Şuanda konuşulan rakamlar bir, bir buçuk milyon dolar civarında. Hal böyle olunca takımlar CS’te yer alan takımların yer haklarını satın almaya başladı.

Bunun son örneğini Tempo Storm ile gördük. 2014’ten beridir League of Legends’a giriş yapmayı planlayan ekip, Dream Team’in haklarını satın alarak Kuzey Amerika CS’e dahil oldu.

Henüz takımın Dream Team’de yer alan oyuncularla mı yoksa yeni bir kadro ile mi gelecek sezon yarışacağı netlik kazanmış değil. Sizce Tempo Storm’u LCS’te görebilir miyiz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Tempo Storm, League of Legends arenasına giriş yapıyor.

Tempo Storm, League of Legends arenasına giriş yapıyor.