Django Unchained filminin üzerinden henüz 1 yıl geçti. Ancak Tarantino’nun çekeceği filmin yine bir “Western” olacağı çoktan beri biliniyordu. The Hollywood Reporter’ın haberine göre, ünlü yönetmen, “The Hateful Eight” isimli bir senaryonun çekimlerine yaz aylarında başlamayı umuyor.

tarantino

Haber şimdilik kulağa üzerine düşünülmüş bir dedikodu gibi gelse de iddianın sahipleri kaynaklarına oldukça güveniyor gibi gözüküyor. Filmin isminin, bir başka ünlü western filmi olan The Magnificent Seven (Yedi Silahşör) filmine gönderme olduğu düşünülüyor.

Filmin oyuncu kadrosuyla ilgili de bir takım iddialar ortaya atılmış durumda, ancak bu iddialardan en ilgi çekici -ve aynı zamanda en olası olanı- Tarantino’nun Christoph Waltz için özel bir rol yazıyor olması.

Tarantino’nun daha önce katıldığı talk showlarda “2 senede bir film yapma isteği”, “Western hayranlığı” gibi konularda sık sık konuşmuş olması bu haberlerin doğruluğunu ispatlamasa da isabet etmesi oldukça yüksek ihtimalli tahminler haline getiriyor.