Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın ilk videosu ve oyunla ilgili detaylar yayımlandı.

Star Wars Celebration Chicago 2019 etkinliğindeki panelde resmi olarak tanıtılan Star Wars Jedi: Fallen Order hakkında ilk bilgiler geldi. 

15 Kasım 2019’da Xbox One, PlayStation 4 ve PC için çıkacak olan oyun, uzun süredir beklenen “tek oyunculu bir Star Wars hikayesini” vadediyor. En beğenilen Star Wars oyunlarından biri olan KOTOR 2‘nin yazarlarından Chris Avellone‘nın da kadroda yer alıyor olması oyuncuların heyecanını daha da arttırıyor. Respawn‘dan Stig Asmussen‘in daha önceki açıklamalarına göre oyunun, üçüncü şahıs bakış açısından oynayacağımızı söyleyebiliriz. 

Yapılan açıklamaya göre, imparatorluktan gizlenerek, Jedi katliamından kurtulmayı başaran Cal isimli bir genci kontrol edeceğiz. Macera boyunca, peşimize takılan imparatorluk birliklerinden kurtulmaya çalışacağız. Respawn, oyununun,  bu temele dayandığını belirtti. Bununla birlikte, oyun içerisinde karşılaşacağımız “yoldaşlarımız” da olacak.  

Oyun mekaniklerinde ise, ışın kılıçları ve melee combatın temele konulduğunu öğreniyoruz. Işın kılıçlarıyla beraber Jedi eğitiminin bir parçası olarak geliştireceğimiz melee kombinasyonlarını da kullanacağız. Respawn, dövüş sistemiyle alakalı olarak, “öğrenmesi kolay ama ustalaşması zor” şeklinde bir açıklama yaptı. Aynı açıklamadan öğrendiğimize göre, combat ve platform yeteneklerinin yanında, düşmanlarımıza stratejik yaklaşabileceğiz ve oyun içerisinde bulmacalar da olacak.

Origin üzerinden ön siparişe açılan oyunun fiyatları ise şu şekilde; PC (Standart) : €59.99PC (Deluxe): €69.99PS4 (Standart): 399.99TL / PS4 (Deluxe):  459 TL; Xbox  One (Standart) : 397.50TL / Xbox One  (Deluxe) : 468TL

Oyunla ilgili daha fazla bilgiyi E3 2019 göreceğimizi umuyoruz.