Önceki altı Star Wars filminin tamamı İngiltere’de, Elstree, Shepperton, Leavesden, Ealing ve Pinewood Stüdyolarında yapılmıştı.

Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, İngiltere’yi Star Wars’un kökeni olarak betimlediği konuşmasında, burayı sık sık ziyaret ettiklerini, bu sayede yeni filmin yapım süreci için ilham aldıklarını belirtti. “Bu ülkedeki inanılmaz yetenekten istifade edeceğimiz için son derece heyecanlıyım,” dedi ve “İngiltere’yle, Raiders of the Lost Ark, Empire of the Sun ve en son da War Horse gibi filmler sayesinde aramızda kuvvetli bir bağ oluşmuştu. Geri dönmek çok güzel,” diye ekledi.

Lucasfilm’in temsilcileri, Star Wars’un İngiltere’de çekilmesiyle ilgili bir anlaşma metni üzerinde bir görüşme yapmak üzere Maliye Bakanı George Osbourne’la bir toplantı yaptı.

Bakan Osborne yaptığı bir açıklamada, “Star Wars’un İngiltere’ye dönüyor olmasından dolayı çok memnunum. Bugün yapılan, bir sonraki Star Wars filminin İngiltere’de yapılacağı duyurusu, Star Wars hayranlarının yanı sıra yaratıcı endüstrimiz için de harika bir haber,” dedi.

Star Wars: Episode VII, J.J. Abrams tarafından yönetilecekken, senaryosunu Michael Arndt yazacak ve 2015’te izleyicilerle buluşacak.