Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberimizde Star Citizen‘ın Pax East‘te yayınlanan ilk oyun içi görüntülerini sizlerle paylaşmıştık. Bu haberimiz ise Star Citizen’ın oyuncu destekli oyunlar içerisinde çıtayı bir seviye daha yukarı çıkarması üzerine! Star Citizen, 2012’den bu yana biraz da sürpriz bir biçimde oyunculardan 40 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Bu rakam son bir ayda 2 milyon dolar daha arttı ve toplamda 42 milyon dolara ulaştı!

star citizenOyunun geliştiricisi Cloud Imperium, bu gelişmenin üzerine daha önce söz verdiği gibi oyuna yeni içerikler ekleyecek. Bu ek içerik oyun 42 milyon dolara ulaşmadan evvel destekleyen oyunculara sunulacak. Eklenen içerikler ise özetle şöyle:

– Observist rehberi güncellenecek.

– Keşif sınıfı mobiGlas eklentisi. ( Görsel bir eklenti olduğu kadar Observist’e her an erişebilme olanağı sağladıı söyleniyor.)

– Gladius isimli hafif savaş mekiği.

– Havlu. ( Kozmetik olarak hangarda durması dışında bir özelliğinden bahsedilmiyor. )

Bu özellikler sizler için pek bir şey ifade etmiyor olabilir, ne yalan söyleyeyim benim için de pek bir şey ifade etmiyor. Ama bu eklentilerden çıkarttığım bir sonuç varsa, Star Citizen yapımcıları çoktan “galaksinin farklı köşelerine uçmuşlar”.

Eğer oyun içi görüntüleri görmediyseniz haberin başında linkini verdiğimiz eski haberimize bir uğrayın derim.