HABERLER

Square Enix Hitman ile Yola Devam Dedi

By 07 Ocak 2014 Haziran 7th, 2018 No Comments

Dün haberimizde de belirttiğimiz gibi geliştirilen yeni nesil Hitman oyununun iptal edildiğini belirtmiştik. Serinin orjinal yapımcısından ayrı olarak Square Enix Montreal tarafından yapılacak oyunun 2013 içinde iptal edildiği ve bu stüdyonun mobil bir Hitman oyunu üzerine yoğunlaştığı ortaya çıkmıştı.

Serinin hayranları tarafından endişe ile karşılanan bu gelişme sonrasında serinin sahibi Square Enix’den kafa karışıklıklarına son verecek açıklama geldi.

Serinin orjinal yapımcısı olan IO Interactive’in AAA kalitede bir Hitman oyunu üzerinde çalıştığı belirtilirken bu oyunun yeni nesil konsollar ve PC için raflarda olacağı belirtildi. Bahsi geçen diğer stüdyo olan Square Enix Montreal ise seriye mobil oyunlar yapmak üzere çalıştığı belirtildi. Aynı yetkili bu yıl içinde seri hakkında yeni bilgiler paylaşacaklarını ve bu konuda oldukça heyecanlı olduklarını belirtti.

Hitman-Absolution-007

Hitman serisinin orjinal yapımcı IO’nun tarafından yapılması güzel bir gelişme. Mobil bir Hitman nasıl olacak orası tam bir muıamma. Umarız sadece isimden faydalanmak istenilen bir oyun olmaz.