Paris Game Week etkinliği kapsamında gerçekleştirilen ESWC 2016 Finalleri’nde yer alan temsilcimiz Space Soldiers, yer aldığı A grubundan lider olarak ikinci tura yükselmeyi başardı. Temsilcimiz ilk gün karşılaşmalarında GEX ile Red Instinct takımlarına karşı mücadele verdi.

İlk maçında İran temsilcisi GEX’e karşı Mirage haritasında oynanan Space Soldiers, rakibine yalnızca bir el vererek 16-1’lik skorla karşılaşmadan galip ayrıldı. İkinci karşılaşmasında Fransız ekip Red Instinct ile karşılaşan temsilcimiz, Nuke haritasındaki karşılaşmayı 16-9 kazanarak gruptan lider olarak çıkmayı başardı.

Grubun Decider karşılaşmasında ise iGame.com ile Red Instinct takımları karşılaştı. Bu karşılaşmadan galip ayrılan taraf ise 2-0’lık skorla iGame.com oldu. iGame.com karşılaşmada Dust II haritasını 16-7, Cache haritasını da 16-9 kazanarak bir üst tura yükseldi. 

Diğer gruplarda oynanan ilk gün karşılaşmaları sonucunda B grubunda Heroic, ilk günü zirvede tamamlamayı garantileyerek üst tura çıktı. B grubunda TeamLDLC.com ile Bravado Gaming takımları bugün Decider maçına çıkacak.

C grubunda Gambit Gaming iki galibiyetle gruptan lider olarak çıkmayı başardı. BPro Gaming ile Norse takımları ise bugün Decider maçlarına çıkacak. Günün son karşılaşmaları D grubunda oynandı. D grubundan ALTeRNATE aTTaX lider olarak çıkarken, tRICKED eSports, ikinci olarak bir üst tura yükseldi.

Bugün B ve C gruplarındaki Decider maçlarının yanı sıra E, F, G ve H gruplarının maçları oynanacak.

ESWC 2016

ESWC 2016