Riot Games‘in Project A kod adıyla tanıttığı FPS oyunu oldukça ses getirmişti. Hatta bunun hakkında test deneyimleri, sızıntılar ve söylentiler ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan söylentilerden bir haber yapmıştık. Haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sızan bilgilere göre oyunun ismine karar verilmişti. Project A kod adlı oyunumuzun ismi Valorant olduğu doğrulandı. Hatta oyunun logosuyla ilgili bile tahminler ortaya çıkmıştı. Logo tam doğru olmasa da, isim söylentilerdeki gibi oldu. Aynı zamanda oyun içi olarak paylaşılan karakter görselinin de doğru olduğu kanıtlandı.

Valorant, 5’e 5 karakter tabanlı taktik nişancı oyunu. 2020’nin yazında piyasada olacağı söyleniyor. Oyunun alfa sürümünden bir oynanış videosu bile paylaşıldı.

Paylaşılan oyun modu, HenryG’nin anlattığı oyun modu diyebiliriz. Aynı zamanda oynanış modundaki karakterlere baktığımızda, sızdırılan karakterlerde olduğu görülüyor. Sızdırılmış olan Sage, Viper ve Brimstone karakterlerinin de oyun içinde olduğunu biliyoruz.

Oynanış videosunda paylaşılan vuruş hissiyatının çok iyi olmadığını söyleyebiliriz. Fakat alfa sürümünden paylaşılan bir video için bu gayet doğal. Şuan oyun güzel görünüyor diyebiliriz. Koyu tonlu renklerle oluşturulmuş atmosfer, bize oldukça güzel göründü diyebiliriz. Karakterlerin yetenekleri, oyunun gidişatını değiştirecek faktör gibi görünüyor. Ne kadar etkili olacağını oynadığımızda göreceğiz.