Sinema tarihine damgasını vuran Matrix üçlemesine kardeş geliyor gibi. Görsel efekt ve yakın dövüş teknik ve çekimleri ile sinema tarihinde tam anlamı ile devrim yapmış olan Matrix filmi 3 bölümün ardından nihayete erdirilmişti. Ancak sineğin üstüne yağ fabrikası kurmayı seven Hollywood yine boş durmadı ve Matrix’e yeni bir üçleme hazırlığına girişti.

Şu sıralar Mila Kunis’li Jupiter Ascending filmi üzerinde çalışan Wachowski Biraderler bu filmin çıkışı ardından Matrix için yeni bir üçleme hazırlığına girişecekmiş. Henüz dedikodu olsa da Biraderlerin Warner Bros’a bir taslak verdiği bile belirtiliyor. Yeni üçleme doğal olarak her serinin başına gelen maküs talihi yaşayarak ilk üçlemenin öncesini anlatacakmış.Kısacası Zion’a gideceğiz ve Matrix’in oluşturulma günlerine döneceğiz.

George Lucas’ın Star Wars Prequel’i sonrası moda haline gelen hikayenin başını anlatma olayı artık tat vermiyor. Umarız Matrix’in öncesini anlatan hikayenin altından başarı ile kalkılır.Hollywood’dan nacizane ricamız Geleceğe Dönüş ve Godfather üçlemelerinin öncesini anlatmamaları hatta Reboot falan da yapmamaları.

Haberi gelmiş geçmiş en iyi fragmanlardan biri olan Matrix Reloaded videosu ile kapatalım.