Sony PS2’den bu yana konsolların modelleri üzerinde değişiklik yaparak görünüm olarak daha küçük ve enerji tüketimi açısından daha cimri cihazları tüketicilere sunuyor. Çoğu kullanıcı aynı durumun PS4 içinde geçerli olacağını tahmin ediyordu elbette. Anlaşılan bunun için fazla beklemeyeceğiz.

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı’nın web sitesinde PS4’e ait yeni bir model numarası meraklı oyunseverler tarafından bulundu. (CUH-1106A) adlı model numarasının yeni PS4’e ait olduğu belirtiliyor.Çünkü normal PS4 modelinin Asya’daki model numarası (CUH-1006A). Ve yeni model numarası bu cihazın değiştirilmiş model olduğunu göstermekte

Yine aynı sitede yepyeni bir PS3 modeli de göze çarpmakta.Super Slim’in model numarası olan (CECH-4001A)’nın altında yeni bir Ps3’e ait olduğu belirtilen (CECH-4306CH) modeli dikkat çekmekte. Anlaşılan PS3 bir kez daha revizyon geçirecek.

Bu gelişmeler üzerine oyuncular bu yeni modellerin E3’te duyurulabileceği üzerine komplo teorilerine başladılar bile. Bekleyip göreceğiz.

ps4 beyaz