E3‘e aşağı yukarı 1 ay kadar zaman kalmışken, isimsiz bir kaynak tarafından sızdırılan haber oyuncuların arasına bomba gibi düştü! Sızan bilgiler, Sony Computer Entertainment‘ın E3 konferansının içeriğine dair oldukça detaylı ve aynı zamanda da heyecan verici.

Aşağıda özet bir liste halinde sunacağımız bilgiler oldukça detaylı. Aynı zamanda yabancı oyun medyasından meslektaşlarımız bazı bilgileri ikinci bir kaynaktan da onaylatmayı başarmış durumdalar. Dolayısıyla sızan bilgilerin asparagastan daha fazlası olduğuna inanmak için bir çok sebebimiz var.

playstation 4Sızan bilgiler ise şöyle:

Uncharted, PS4 için 3 dakikalık bir trailer’a sahip ve çıkış tarihi olarak 2015 yazı gözüküyor.

Morpheus için (Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü) oyuncuların yaratıcılığını körükleyen ve eğlenceli bir oyun geliştiriliyor. Bu oyunun Media Molecule‘ün bir projesi olduğu ve Sony’nin geçtiğimiz günlerde tescillediği isim “Entwined” ile alakalı olduğu (Bu bilgiden tam emin değiliz) söyleniyor. 2015’in sonlarına doğru geleceği söyleniyor.

God of War 4 teaser trailer’ını göreceğimiz söyleniyor.

– Yine geçtiğimiz günlerde tescillenen Kill Strain isminin, Syphon Filter’ın PS4’e uyarlanmasıyla alakalı olduğu söyleniyor.

Quantic Dream‘in de bir trailer hazırladığı söyleniyor, ancak bu trailer E3 için mi Gamescom için mi henüz tam bilinemiyor. Ancak Sony’nin Microsoft konferansını takip edeceği ve eğer daha fazla oyun açıklamaya ihtiyaç duyarsa bunu da yayınlayabileceği söyleniyor.

The Order: 1886, sahnede gösterilecek bir demoya sahip. 2014 sonbaharında oyunu görebileceğimiz söyleniyor ve Sony’nin bu oyun için büyük umutlarının olduğu söyleniyor.

Guerilla Games‘den hardcore oyuncuları memnun edecek bir RPG oyunu bekleniyor.

– Sony’nin Japonya stüdyosundan 3 ve belki de 4 adet oyunun geleceği bekleniyor.

Bu bilgiler ile beraber Ubisoft, Electronic Arts, Konami, Capcom, Activision gibi büyük firmaların Sony’e konferansta eşlik edebileceği de söyleniyor.

Son olarak yukarıdaki tüm bilgilerin, her ne kadar sağlam görünen kaynaklardan gelse de, henüz dedikodu aşamasında olduğunu hatırlatalım. Ancak bana soracak olursanız, E3 için heyecanlanmamıza yetecek kadar doğru bilgiler de içeriyorlar.