Sony, PlayStation resmi Twitter hesabı üzerinden attığı tweet ile 4 Haziran’da yapmayı planladıkları PlayStation 5 etkinliğini ertelediğini duyurdu.  “4 Haziran’da yapılması planlanan PlayStation 5 etkinliğini erteleme kararı aldık. Oyuncuların PS5 oyunlarını görmeyi fazlasıyla arzuladığını biliyoruz, ancak kutlama yapmak için doğru bir zaman olmadığını düşünüyoruz. Geri durmak ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz.” 

Sony, PlayStation ve Sony çatısı altında bulunan birçok stüdyo #BlackLivesMatter etiketi ile siyahilere karşı yapılan ırkçılığın karşısında durduklarını dile getirdi. Etkinliğin ertelenmesi ile ilgili yapılan açıklamada bunun olaylarla bir ilgisi olup olmadığı hakkında bir şey söylenmedi, ancak “Daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek” şeklinde yapılan açıklamadan bu ertelemenin ırkçılığa karşı yapılan protestoların önüne geçmemesi için yapıldığı çıkarımını yapabiliyoruz.

PlayStation 5‘in görünümünü, oyunlarını ve bu oyunların Sony‘nin yeni nesil konsolundaki oynanış görüntülerini göreceğimiz, yaklaşık 1 saat sürecek bu yayının ne zamana ertelendiği belli değil, ancak etkinlik ertelense de, PlayStation 5‘in yine de bu sene içinde çıkış yapacağı PlayStation başkanı ve CEO‘su Jim Ryan tarafından tekrardan doğrulandı.

Leave a Reply