MLG Columbus 2016’da şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atan ve dünyanın en iyisi olarak göze çarpan Luminosity Gaming takımına yer alan ve sonrasında SK Gaming’e transfer olan takım, daha sonra SK Gaming adı altında da ESL One Cologne Major 2016’yı kazanarak son yılların en başarılı ekibi olarak öne çıkmıştı.

Ancak bundan sonra takım geriye düşmeye başladı ve şampiyonluklardan uzaklaştı. İlk olarak ESL Pro League Season 4 Finalleri’nde Cloud9’a kaybeden takım sonrasında IEM Oakland 2016’da Final’de NiP’ye kaybederek ikinci sırada tamamlamıştı. Son olarak ELEAGUE Season 2’de Yarı Final’de Astralis’e kaybedip Final’e kalamayınca SK Gaming’te kadro değişikliğinin vakti geldiği konusunda karar verildi.

Bu doğrultuda takıma ayak uydurmakta zorlanan ve takım içi problemler yaşayan Brezilyalı oyuncu Lincoln “fnx” Lau as kadrodan çıkarıldı. Takım şimdilik ECS Season 2 Finalleri için takımla aynı dili konuşabilmesi nedeniyle Portekizli veteran oyuncu olan ve son olarak FaZe Clan forması giyen Ricardo “fox” Pacheco’u kadrosuna dahil etti.

Ricardo "fox" Pacheco

Ricardo “fox” Pacheco