assassins-creed-iv-black-flagUbisoft Toronto‘nun patronu Jade Raymond, sıradaki Assassin’s Creed oyununun, feodal Japonya’da geçmeyeceğine dair açıklamada bulundu. Bunu kesin bir dille ifade ettikten sonra yine de feodal Japonya’da geçen bir Assassin’s Creed oyununun oldukça ilginç olabileceğini eklemeden de geçemedi.

Oyunun fanları tarafından yapılan sanatsal çizimlerden bazıları Assassin’s Creed’e dair feodal Japonya temasına sahipti ve açıkçası muazzam derecede ilginç görünüyordu. Ubisoft’a göre de en çok istenilen Assassin’s Creed temaları da Feodal Japonya dönemiyle birlikte İkinci Dünya Savaşı ve Antik Mısır

Peki yeni oyun Feodal Japonya’da geçmeyecekse nerede geçecek? Raymond, bu konuda ser verip sır vermiyor; ancak “Benim favori tarihi dönemim…” diyerek bizleri meraka sevk etmekten de geri kalmıyor.

Yeni Assassin’s Creed oyununun henüz resmi olarak duyurulmadığını, her yıl bir oyun çıkmasına alışmış olsak da bu sene çıkış yapmayabileceğini (Bir oyun bekliyor olsak da…) hatırlatmakta yarar var.