Konami’nin klasikleşmiş hayatta kalma-korku oyunu Silent Hill serisinin 2 eski oyununun PSP versiyonları PSN’de tekrar satışa sunuluyor. Konami’nin yaptığı açıklamaya göre yakın bir zamanda Silent Hill: Shattered Memories ve Silent Hill: Origins’in PSP versiyonlarını PSN Avrupa bölgesinde görebileceğiz. £7.99 gibi bir fiyatla PSN’den alabileceğimiz oyunları böylece PS Vita ekranlarında da oynama şansını yakalıyoruz. Silent Hill sever PS Vita sahipleri için ne güzel haber!

Serinin eski oyunlarından Shattered Memories sadece Wii, PSP ve PS2 platformlarına; Origins ise sadece PSP ve PS2 platformlarına çıkmış ve bu oyunları diğer platformlarda da görmek isteyen hayranlarını üzmüştü. Şimdilik sadece PSN Avrupa için yayınlanacağı duyurulan oyunların Amerika için ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı. Korku oyunlarının eski günlerine dönmeye başladığı şu günlerde belki o ilk korkularınızı bir daha yaşamak istersiniz, iyi oyunlar.

Nostaljik bir an: Silent Hill: Shattered Memories PSP versiyonundan bir kare; yakında bu görüntüyü PS Vita ekranlarımızda görebileceğiz.

Silent Hill Shattered memories (2)