Oyun endüstrisinin devleri ne kadar oyuncular daha çok aksiyon istiyor diyip pek çok eski seriyi mahvetmiş olsa da, Kickstarter’ın başarısı sayesinde aslında durumun öyle olmadığı ortaya çıktı. Oyunların geliştirme sürecinin daha az baş ağrıtması için oyuncular aksiyon istiyor söyleminin arkasına yaslanarak eline silah tutuşturulan ve önüne gelene kurşun sıkan oyunlardan sıkılanlar bağımsız yapımcıların size farklı ve eski tatları hatırlatacak oyunlar sunacağız vaatlerine olumlu karşılık vererek Kickstarter’ın aracılığıyla pek çok oyuna umut kaynağı oldu.

Ultima gibi oyun dünyasında yeri tartışılamayacak bir seriye imza atan Richard Garriot, Shroud of the Avatar isimli bir oyunu geliştirmek için Kickstarter kampanyası başlatmıştı. Bu süreçte 2 milyon toplayan Garriot bağış kampanyasına oyun için açılan site üzerinden devam etmişti. Bu dönemde oyuncular Shroud of the Avatar’a 1 milyon daha destekte bulunarak toplam 3 milyon $ kaynak oluşturdular.

Bu yılın sonunda tam sürümü piyasada olması beklenen Shroud of the Avatar, önümüzdeki haftalarda erken erişime açılacak. Rpg türünde olacak oyunda single player’ın yanında çeşitli multiplayer modlarda bulunacak.shroudoftheavatar