Naugty Dog tarafından geliştirilen Sony oyunu ‘Uncharted’ı yönetmesi beklenen Seth Gordon projeyi bıraktı. Daha önce Neil Burger (The Illusionist) ve David O. Russell (American Hustle) gibi yönetmenlerin oturup kalktığı yönetmenlik sandalyesi yine boş kaldı.

Seth Gordon, director, poses on arrival for the World Premiere of the film 'Identity Thief' in Los Angeles, California, on February 4, 2013. The films opens nationwide on February 8.  AFP PHOTO / Frederic J. BROWN        (Photo credit should read FREDERIC J. BROWN/AFP/Getty Images)

Seth Gordon, ‘Identity Thief’in galasında

Sony, geçen sene ‘Uncharted’ filmi için Set Gordon ile anlaştığını açıklaış, üstelik 2016 oralak bir de vizyon tarihi vermişti. Gordon’un ayrılması, projenin en başa dönmesine neden oldu. Sony’nin yeni patronu Tom Rothman, görünen o ki filmin bütçesini daraltmak yerine yaratıcı rejiyi değiştirmek istiyor gibi görünse de yaptığı bu girişim işleri daha ucuza maletme derdinde olduğunun bir belirtisi olarak değerlendiriliyor. Ama birinin de, başından bu güne kadar bu projenin kaça malolduğunu düşünmesi lazım.

Birçok kişi, Uncharted’ın bir “Indiana Jones” serisi benzeri bir yapım olması umudunda. Tabii bunun için öncelikle bir dünya yıldızıyla anlaşılması gerekmekte. Tabii burada, FIFA Çilingir Turnuvalarının Dünya Yıldızı’ndan bahsetmiyoruz, zira kendisi her daim sakat; sakatlık sorunu olmasa Nathan Drake rölüne yakışır mıydı, yakışırdı bence! Bir ara Chris Pratt’in adı geçmişti projenin yıldızı olarak ama net bir gelişme mevcut değil.