Oyun modcuları yine iş başında diyebiliriz. Sekiro: Shadows Die Twice oyununun tamamen tek oyunculu olduğunu hepimiz biliyoruz. From Software Sekiro için herhangi bir Co-op ya da PvP duyurmamıştı. Zaten kendileri şuan Elden Ring ile oldukça meşgul görünüyor. Böylelikle modlar bu konuya bile çözüm olmuş gibi görünüyor.

PC için tasarlanan bu mod sayesinde, Sekiro‘da PvP ya da Co-op tamamen mümkün oluyor. Modun ismi de Sekiro Online. LukeYui tarafından geliştirilen bu mod sayesinde, oyuna 4 yeni item ekleniyor. Bu itemler sayesinde hem Co-op, hemde PvP tarzlarını oynamanız mümkün kılınıyor. İlk olarak “Cursed Emblem” eşyası ile bir oturum oluşturmanız gerekiyor. Böylelikle Steam arkadaş listenizi oyuna davet edebilirsiniz. Başkasının oyununu istila etmek için “Vengeful Spirit” eşyası eklenmiş. “Coward’s Bell” eşyası ile çıkış yapabilir, “Spirit Essence” ile de karakterinizin rengini değiştirebilirsiniz.

PvP ve Co-op mantığı tamamen Dark Souls sistemi ile aynı diyebiliriz. Dark Souls oyunlarında nasıl her ışınlanmanızda yeniden “Sign” bırakıyorsanız, burada da her bölge geçtiğinizde yeniden “Cursed Emblem” ile oturum oluşturmanız gerekiyor.

Modun indirme linkine kurulum, detay rehberine buradan ulaşabilirsiniz.