Almanya’nın köklü kulüplerinden Schalke 04, yeni sezon Avrupa CS’te mücadele edecek olan League of Legends kadrosunu belirledi.Yeni sezon için Giants Gaming ile anlaşan ancak sonrasında tek taraflı olarak sözleşmesini fesheden Alman nişancı Elias “Upset” Lipp ve Origen ile anlaştığı duyurulan ama ESPN’e yakın kaynaklara göre Schalke 04’ün teklifini geri çevirmeyen bir diğer Alman üst koridor  Max “Satorius” Günther Schalke 04’e dahil oldu.

Takımın diğer oyuncuları Misfits’ten ayrılan orta koridor Marcin “SELFIE” Wolski, ormanda Jean-Victor “Loulex” Burgevin ve destek rolünde de H2k Gaming’ten ayrılan Oskar “VandeR” Bogdan yer alacak. Schalke 04, bu kadrosuyla birlikte Avrupa CS’in en iddialı takımlarından biri olarak nitelendiriliyor. Bakalım Avrupa’nın ilk derbisi olacak PSG-Schalke 04 arasındaki mücadelen kim galip ayrılacak?

Bu sırada Mickey’i ROX Tigers’a kaptıran Origen, SELFIE ile ilgileniyordu. Ancak SELFIE’nin yanı sıra Satorius’u da Alman ekibine kaptırdı. Gelecek sezon şimdiden Origen için sıkıntılı geçeceğe benziyor.

Oskar “VandeR” Bogdan

Oskar “VandeR” Bogdan