Geçtiğimiz sezon Avrupa LCS’te iyi sonuçlar alamayan Schalke 04, ligden düşmüştü. Bu sezon Avrupa CS’te tekrardan Avrupa LCS’e çıkma mücadelesi verecek olan takım, yeni sezonda mücadele edecek olan kadrosunu duyurdu.

Bu kadroda LCS tecrübesi yüksek bir çok oyuncu yer alıyor. İki Alman, iki Polonyalı ve bir de Fransız oyuncuya kadrosunda yer veren Schalke 04’ün anlaştığı oyuncular şu şekilde;

Üst koridor: Lennart “SmittyJ” Warkus. Son olarak Giants’ta forma giyen oyuncu, G2 Esports ve Dignitas formalarını da giymişti.

Ormancı: Jean-Victor “Loulex” Burgevin. H2k Gaming ile yıldınızı parlatan Fransız oyuncu, son olarak Unicorns of Love forması giydi.

Orta koridor: Marcin “SELFIE” Wolski. Kariyerinde hem Avrupa hem de Kuzey Amerika LCS tecrübesi bulunan bir diğer isim Selfie. SUPA HOT CREW, MeetYourMakers, Exho Fox, H2k, ve Misfits’te forma giyen isim Schalke 04’te yer alacak.

Nişancı: Elias “Upset” Lipp, sezon öncesi dönemde Giants’ın keşfettiği bir isim olan Upset, LCS’te Giants forması giymeye hazırlanırken Schalke 04’ten gelen teklif sonrasında takımdan ayrılarak Alman ekibinin yolunu tuttu. Bakalım bu hamle vadiye nasıl yansıyacak?.

Destek: Oskar “VandeR” Bogdan. Geçen sezonun en başarılı destek oyuncularından biri olan VandeR, H2k’in Koreli alt koridor ikilisi tercih yüzünden takımdan ayrılmıştı. Daha öncesinde Roccat deneyimi de bulunan isim Avrupa’nın en iyi desteklerinden.