Multiplayer işbirliği ile düzenlenen Samsung Türkiye FIFA Ligi’nde dördüncü hafta geride kaldı. Samsung Curve Monitörleri’nde, Merthan Yalçın ve Enis Kirazoğlu’nun sunumları ile oynanan karşılaşmalarda, dördüncü haftanın heyecanı Multiplayer Twitch.TV ekranlarında yaşandı.

Haftanın ilk karşılaşmasında son sıralardan kurtulma mücadelesi veren Galatasaray ile Cem Esentürk ve Konyaspor ile ilk sıraları hedefleyen Doğuşcan Öztürk karşı karşıya geldi. Cem Esentürk’ün son beş dakikaya 1-0 önde girdiği karşılaşmayı Doğuşcan Öztürk peş peşe attığı gollerle 2-1 kazanmayı başardı. Günün bir diğer karşılaşmasında Trabzonspor ile oynayan Ferhat Taze ve Osmanlıspor ile oynayan Toygun Şenel kozlarını paylaştı. İki takımın da bol hata yaptığı mücadele 1-1’lik skorla sona erdi ve birer puan paylaşıldı.

Liderin arkasında ikinci sırada Gençlerbirliği ile yer alan Emre Kayır, Antalyaspor’u kontrol eden Sarper Aygören ile karşı karşıya geldi. Emre Kayır, etkili defansif oyunu ve sonrasında bulduğu şık goller ile karşılaşmadan 2-0 galip ayrılması başardı. Ligde lider durumda bulunan Başakşehir oyuncusu Batuhan Sergen Yalçın, Bursaspor oyuncusu İsmail Can Yerinde ile karşı karşıya geldi. İlk üç hafta sonunda henüz gol dahi yemeyen Batuhan Sergen Yalçın yenilgisiz liderliğini sürdürürken, kalesinde ilk golü de görmüş oldu. Karşılaşma 2-1’lik skorla sona erdi.

Haftanın son mücadelesinde Beşiktaş – Fenerbahçe derbisi oynandı. Beşiktaş ile mücadele eden Ferhat Akay, üst sıralardaki konumu koruyabilmek adına çıktığı karşılaşmada Fenerbahçe oyuncusu Emirhan Erdem’i 2-1 yenmeyi başardı. Haftanın toplu sonuçları, oluşan puan durumu ve gelecek haftanın programı şu şekilde; Daha ayrıntılı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Samsung FIFA Ligi Dördüncü Hafta Sonuçları

Samsung FIFA Ligi Dördüncü Hafta Sonuçları

Samsung Türkiye FIFA Ligi Beşinci Hafta Programı

Samsung Türkiye FIFA Ligi Beşinci Hafta Programı

Samsung FIFA Ligi Puan Durumu

Samsung FIFA Ligi Puan Durumu