Xbox One’a özel olarak çıkışını 22 kasımda gerçekleştiren Ryse: Son Of Rome için gelecek olan 2 yeni DLC’nin detayları açıklandı.Microsoft’un tanınan yüzü Major Nelson tarafından yapılan açıklamaya göre; 2 yeni DLC’nin biri ücretsiz olacak ve Gladiator moduna 2 yeni özellik ekleyecek. Görünüşe göre ücretsiz olan bu ilk içerikle beraber,acımasız barbarlar haritanın çeşitli bölgelerinde rastgele şekilde ortaya çıkıp daha çetin karşılaşmalar yapmanıza sebep olacak ve bu zorlu düşmanlarınız kuleleri kuşatarak siz onları yok edene dek oklu bombardıman yapabilecek. Diğer taraftan mücadelenizin karşılığı olarak Roma Tanrılarından hediye olarak sağlık bonusları kazanabileceksiniz.

Ücretli olan DLC ise, oyuna Henge ve Ascension isimli 2 yeni arena ile, Coomodus ve Centurion isimli 2 yeni skin ekleyecek.Bu ek paketin ismi “Collesseum Pack” olacak ve 3,99 $’dan satışa sunulacak.

Ryse-Son-of-Rome foto

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz haftalarda Microsoft; Ryse: Son Of Rome için DLC planlarını açıklamış ve oyuna toplam 4 adet DLC geleceğini duyurmuştu. O halde şimdiden yeni arenalarda iyi dövüşler dileriz.