Riot Games’in, gelecek sezondan itibaren Amerika ve Avrupa liglerinde yer alan takımların kadrolarında bulunan tüm oyuncuları ve koçları sözleşmeli birer çalışan olarak kadrolarında bulundurma zorunluluğunu getireceği açıklandı.

Ayrıca vergi ödemeleri konusunda da düzenleme yapan Riot Games takımlara oyuncuların ve koçların vergilerini ödeme yükümlülüğü getirdi. Yani oyuncular ve koçlar kendi vergileri takımlar üzerinden ödenecek.

Böylece hem koçlar hem de oyuncular sağlık sigortası, emeklilik planları gibi takımların sunduğu avantajlardan yararlanabilecek. Riot Games düzenlemeyle ilgili olarak ödenecek maaşları da arttıracağını belirtti. Şimdilik minimum olarak bir mevsimde oynayan oyuncular Amerika’da $12.500, Avrupa’da €11.250’luk bir gelir elde ediyorlardı. Bu da tüm bir sene boyunca Amerika’da $25.000, Avrupa’da €22.500’luk bir gelir anlamına geliyordu.

Şimdilik bu kadro kuralına uyan altı takım mevcut. Bunlar TSM, Immortals, Team Liquid, Cloud9, H2k Gaming ve Unicorns of Love. Bu düzenleme sonrasında diğer geriye kalan tüm takımların kadrolarını bu düzenlemeye göre kurmaları gerekiyor.

League of Legends eSpor Sahnesi

League of Legends eSpor Sahnesi