Respawn Entertainment yayınladığı oyun direktörü Steve Fukuda tarafından yazılan blog yazısıyla Titanfall’a gelecek olan güncellemelerin sıklığının artacağını belirtti. Önümüzdeki günlerde gelecek olan güncellemeleri üç dalgaya ayırıp her birinin odaklanacağı konulardan da bahsedildi.

titanfallİlk dalga ile gelecek olan güncellemeler oyunda şu anda bulunan problemleri gidermeye odaklanacak. “Bahçeye bakım yapıp, zararlı otlardan kurtulmak” benzetmesi yapan Fukuda, önceki bir haberimizde de bahsettiğimiz, geçen hafta çıkan patch ile düzeltilen Gooser Challenge gibi şeylere odaklanacak.

İkinci dalga güncelleme ile oyunun altyapısını çok etkilemeyen ama oyuncuların oyun tecrübesini daha keyifli kılan ufak tefek değişikliklere odaklanılacak.

Son olarak da yine geçtiğimiz haftaki güncellemeyle gelen “Private Match” betası gibi daha altyapı üzerine odaklanan, büyük ve beta testlerine ihtiyaç duyan değişikliklere odaklanılacak.

Bununla beraber Titanfall’a mayıs ayında gelecek olan Expedition DLC’si ile eklenmesi beklenen yeni burn card’lar da planlandığı gibi oyuncuyla buluşacak.