Enerji içeceği konusunda dünya devlerinden biri olan Redbull, Riot Games ile anlaşmaya vardı. League of Legends‘in resmi içecek partneri olan Redbull, şuan hali hazırda Avrupa Şampiyonası (LEC) ve Brezilya Şampiyonası (CBLOL) partneri. Riot Games ile arasındaki bağlantıyı ilerleten Redbull, 2019 Dünya şampiyonasıyla geçerli olan yeni anlaşması ile hem izleyiciyle hemde oyuncuyla olan deneyimlerini bir sonraki seviyeye taşımayı planlıyor. 

  • The Redbull Player Area: Oyuncular ve takım yöneticilerinin oyun öncesi veya sonrası çeşitli etkinlikleri bulundurduğu ve rahatlayabileceği özel bir alan. 
  • Redbull For The Pros: Sahnede oynanacak oyunlara özel dizayn edilmiş ve oyun içi tasarıma sahip şişeler.
  • Broadcast Placements: Red Bull, Riot’un küresel etkinliklerinin yayınında Baron Power Play, video içerik alanları ve yayının çeşitli alanlarında ürün yerleştirme kullanabilecek.
  • All-Star Event Wild Card Entry: Şimdiye dek ilk kez, popüler amatör etkinlik olan The Redbull Player One kazananı, All-Star etkinliğinde profesyonel oyuncularla birlikte vadi de olacak.
  • All-Star Event After Party: Redbull, 2019 All-Star etkinliği sonrası yapılacak parti de resmi ev sahibi olacak ve profesyonel oyuncular, influencerlar ve daha birçok isim ile beraber unutulmaz bir geceye imza atacak. 

Bununla birlikte artık Redbull, League of Legends espor tarafına Mastercard, Alienware, State Farm, Secretlab, Louis Vuitton ve OPPO gibi markaların yanına eklenmiş oldu.