Sony, 1 Haziran tarihinde PlayStation resmi Twitter sayfası üzerinden “Geri durmak ve önemli seslerin duyulmasına izin vermek” istedikleri için PlayStation 5 etkinliğini ertelediklerini açıklamıştı. PS5 The Future of Gaming” etkinliğinin Türkiye saati ile 11 Haziran 23.00’te yapılacağı hem PlayStation resmi sosyal medya hesapları üzerinden, hem de Sony üst düzey yöneticisi Sid Shuman tarafından PlayStation.Blog sitesi üzerinden paylaşılan blogla duyuruldu.

Sözlerine “Sabrınız ve anlayışınız için teşekkürler, bu tarihi ve önemli zamanda daha önemli seslerin duyulması için kenara çekilmemiz gerekiyordu.” diyerek başlayan Sid Shuman, yayının önceden kaydedildiğini ve 1080p30 FPS olarak yayınlanacağını, 4K TV ile PS5 üzerinden oynadığımızda daha da iyi görüneceğini yazdığı blogda belirtti. Yazının geri kalan kısmında da Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan’ın PS5 The Future of Gaming etkinliği ile ilgili yazdığı bloga yer verildi.

“Her nesilde topluluğumuza daha iyi deneyimler sunmak için daha yüksek hedefler alıyoruz ve çıtayı daha da yükseltiyoruz. Bu, 25 yıldan uzun süredir PlayStation markasının misyonu oldu. Neredeyse başından beri parçası olduğum bir misyon.” şeklinde açıklamasına başlayan Jim Ryan, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni bir konsolun piyasaya sürülmesi kadar heyecan verici çok az şey var. Lansmana kadarki yolculuğumuz bu sefer diğerlerinden daha farklı olsa da, video oyunlarının geleceğini yeniden tanımlamak için çıktığımız bu yolculukta sizlerin de yanımızda olması için her zamanki gibi heyecanlıyız.”

“Teknik özellikleri ve yeni PlayStation kontrolcüsü DualSense‘i sizlere tanıttık. Fakat oyunsuz bir lansman olur mu? Bu nedenle, PlayStation 5 çıktıktan sonra oynayacağınız oyunlara yakından göz atacağımızı duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. PS5‘e gelecek oyunlar, dünyayı kapsayan yenilikçi oyun stüdyolarından sektörün en iyileri olarak geliyorlar. Büyük, küçük, sektörde yeni ya da köklü tüm stüdyolar konsolun potansiyelini gösterecek oyunlar çıkarmak için çok çalıştılar.”

Jim Ryan, PlayStation 5 etkinliğiyle ilgili blogunu şu sözlerle noktaladı: “Bu dijital tanıtım 1 saatten fazla sürecek ve ilk kez heyecanı hep birlikte sanal olarak deneyimleyeceğiz. Fiziksel olayların eksikliği bize farklı düşünmek ve sizi bu yolculukta bize – umarım daha önce hiç olmadığı kadar – yaklaştırmak için inanılmaz bir fırsat verdi. Bu, PS5 ile ilgili güncellemelerimizin bir parçası ve önümüzdeki tanıtımdan sonra hala sizinle paylaşacak bir çok şeyimiz olduğundan emin olabilirsiniz. Umarım sizleri gururlandırabiliriz”

 

Leave a Reply