Polonyalı oyun geliştirici Bloober Team’in PS4′e özel olarak geliştirdikleri strateji/bulmaca türündeki Basement Crawl ne yazık ki istenilen başarıyı yakalayamadı ve PS4’ün en düşük metacritic puan ortalamasına sahip oyunu (27 puan) olarak akıllarda kaldı! Bu başarısızlığın sorumlusu olarak kendilerini gösteren yapımcılar oyunu yeniden tasarlamaya karar verdiklerini açıkladı.

Korku öğelerini de içinde barındıran oyunun değişik bir oyun olacağı ilk duyurulduğu günden belliydi. Co-op moduyla 4 kişi olarak ya da karşılıklı 2 takım halinde 8 kişi oynayabildiğimiz oyun Bomberman’e benzetilmiş ve merakla beklenmişti. 2.5 D bir platform alanında rakiplerimize tuzaklar kurarak yok etmeye çalışacağımız oyun PS4′ün güvendiği bağımsız yapımlar arasında geliyordu. Fakat oyun oynanış yapısıyla pek beğenilmemiş ve bazı çevrelerce başarısız bir Bomberman klonu olarak tanımlanmıştı! Umuyoruz sıfırdan başlanarak yeni bir oyun motoruyla inşa edilecek yapım PS4’ün beğenilen bağımsız oyunlarından birisi olmayı başarır. Yapımcılardan Marc Colhoun’un açıklamalarına göre Basement Crawl; hem yapımcılar hem de oyuncular için gerçekten kötü bir oyun oldu, bu kötü durumu düzeltmek adına oyunu yeniden yaptıklarını ve amaçlarının oyunculardan para kopartmak olmadığını söyleyen yapımcı bakalım oyuncuları ikna edebilecek mi?

Yeniden yapımı bir güven tazeleme girişimi olarak kabul etmemizi isteyen Colhoun ayrıca oyunun ilk sürümünü alanlardan yeni sürüm için hiç bir ücret istemeyeceklerini belirtti. Ne diyelim ümitle beklenen bir oyundu Basement Crawl, umarız yapımcının dediği gibi PS4’e yakışır bir yapımla karşılaşırız, iyi oyunlar.

Basement-Crawl-3