Playstation 4’ün en sevdiğimiz özelliklerinden biri de Share özelliği. Pek çok paylaşımın yanı sıra Twitch üzerinden canlı yayın yapmanıza olanak da sağlayan bu sistem oyuncular tarafından da çok sevildi. Hem Twitch üzerinden hem de PS4 üzerinden seyredebildiğiniz bu yayınlarda elbette çok ilginç durumlar da meydana geliyor.

Darckcobra adlı, karısı ile birlikte kamera karşısına geçen kullanıcının, sonu banlanma ile biten yayını sanırız bu ilginç durumlara bir uç örnek sayılabilir. Ps4 kamerası karşısında karısı ile saatlerce içki içen Darckcobra, en sonunda karısının sızması ile birlikte hiçbir kocanın yapmayacağı bir şey yaptı ve sızmış bir şekilde yatan karısının göğüslerini açtı. 10-15 dakika boyunca bu şekilde sürdükten sonra kesilen yayın tekrar açıldığında kadın tamamen çıplak vaziyetteydi. Elbette durumun farkına varan Twitch kısa bir süre sonra yayını kapadı ve kullanıcıyı banladı.

Kullanıcıların kendi inisiyatifleri ile canlı yayın yaptıkları bir platformda böyle bir durum ile karşılaşmak çok garip değil. Fakat bu güne kadar nispeten daha kapalı bir topluluğu olan Twitch’in Playstation 4 ve Xbox One’nın da gelmesi ile kapılarını çok daha geniş bir kitleye açtığı bir gerçek. Bu nedenle sanıyoruz önümüzdeki dönemde pek çok yeni Darckcobra’lar türüyecektir. Dileğimiz bu gibi tekil durumların Twitch yönetiminin sert tedbirler almaya yöneltmemesi.

2 Comments

  • RECEP dedi ki:

    Enteresan

  • Barış Can KURT dedi ki:

    İlgi çekmek için yapılacakların sınırı yok. Söylenildiği gibi bu tür bir platformda bu olay pekte garip karşılanmamalı. Yaptıktan sonra pişman olmuş mudur yoksa vay be herkes ismimi duydu mu demiştir merak ettiğim diğer bir konu.