Sony’nin bulut tabanlı eğlence servisi Play Station Now’un bu yıl sonunda çıkışını yapması bekleniyor. PS oyunlarını pek çok platformda oynama imkanı sunacak servisin kütüphanesinin ne kadar geniş olacağı uzun zamandır merak konusuydu.

Bu konuda soruları yanıtlayan Todd Liss IGN’e yaptığı açıklamada PS Now servisinin çıkışı ile birlikte yüzlerce oyuna destek vereceğini belirtti.Şu an test aşamasında olan sistemin sadece birkaç düzine oyuna destek verdiği düşünülürse çıkacağı zaman bu sayının artacak olması servisi deneyecek olanlar için sevindirici bir durum.

Ayrıca Sony’nin kapalı kapılar ardında bir sunum gerçekleştirdiği belirtiliyor. Bu etkinlikte PS4’te Uncharted 3 oynanırken Vita’da ise Ratchet&Clank oyununa ait bir gösteri yapılmış.

PS Now servisi kısaca PS kütüphanesindeki oyunları yeni konsollar,akıllı tv ve tabletlere kadar geniş bir yelpazede oynama imkanı veren bir sistem.Aylık ücret talep eden bu sistemde ayrıca kiraladığınız ya da satın aldığınız oyunlar içinde ekstra bir meblağ ödemek durumundasınız.

playstation-now-devices_1269