The Columbus Dispatch gazetesinin haberine göre, Hackerlık şüphelisi ve aynı zamanda 2008 yılında Sony’nin online oyun serverlarını alaşağı eden bir gruba üye olmaktan sanık Todd M. Miller, bir federal mahkeme tarafından, federal soruşturmaya engel olmak suçlamasıyla üç yıl göz hapsi, bir yıl ev hapsi ve bir lise dengi diploma sahibi olma cezalarına çarptırıldı.

Aslında 28 yaşındaki Miller, muhtemel bir 20 yıl hapis ve 250,000 dolar para cezasıyla karşı karşıyaydı. 2011 yılında FBI tarafından sorgulandıktan sonra, otoriteler bir arama emriyle gelinceye kadar, evindeki tüm cihaz, hard disk ve sürücüleri imha etmişti ve böylelikle FBI, Miller’ı, hackleme konusunda suçlayacak herhangi bir delil bulamamıştı.

Mahkemede yargıç, Miller’ın sorunlu bir çocukluk dönemi geçirdiğini ve şu anda dengeli bir karaktere ve tam gün bir işe sahip olduğunu belirterek sanığın hapse gönderilmesinin “manasız” olacağını söyledi. Miller ise Birleşik Devletler Bölge Yargıcı Peter C. Economus’a, o dönem “yanlış zamanda yanlış insanlarla beraber olan olgunlaşmamış ve cahil bir insan” olduğunu ifade etti ve ekledi, “beni bir daha görmeyeceksiniz.”