PES 2021‘in, PES 2020‘ye güncelleme ya da DLC olarak geleceği duyuruldu. Konami, şu an kullandıkları FOX Engine oyun motorunu PES 2022 ile bırakıp Unreal Engine oyun motoruna geçiş yapacaklarını açıkladı. Bu açıklamaya göre, PES 2021 FOX Engine kullanılarak yapılan son PES oyunu olacak. PC Gamer’ın haberine göre PES 2021 ayrı olarak da satışa sunulacak ancak içeriği ve fiyatı hakkında herhangi bir bilgimiz yok.

Konami, PES 2022 hakkında yaptığı açıklamada, oyunun Unreal Engine motoru sayesinde gerçekçilik ve ayrıntı olarak seviye atlayacağını, şimdiye kadarki en iyi grafiklere sahip futbol oyunu olma yolunda ilerlediğini söyledi.

“Oyun endüstrisi heyecan verici yeni nesil konsolların uçurumunda durduğundan, PES serisinin geleceği için planlarımızdan bazılarını sizinle paylaşmak için mükemmel bir zaman olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla, temel “The Pitch is Ours” (Saha Bizimdir) konseptimizi gerçekten somutlaştırmayı amaçlayan yeni nesil bir futbol başlığı üzerinde çalıştığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

“Bu başlık, oyunun tüm alanlarındaki şaşırtıcı iyileştirmelerle sizi şaşırtmamızı sağlayacak güncellenmiş bir oyun motoruyla, Unreal Engine ile geliştiriliyor. Daha gerçekçi oyuncu modelleri ve animasyonları, gelişmiş fizik, fotogerçekçi görseller ve çok daha fazlası sizleri bekliyor olacak. Birçoğunuzun yeni myClub ve Master League içeriği için hevesli olduğunuzu biliyoruz ve ayrıca her iki mod için de büyük güncellemeler üzerinde çalışmalarımız olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.” 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atahan Saraçoğlu

Atahan Saraçoğlu

Oyunları severim. Oyunlar da beni sever, sanırım.

Leave a Reply