Mount & Blade’in dağıtımını üstlenerek TaleWorlds ile partnerlik ilişkisi içerisine girmiş olan Paradox Interactive, yaptığı duyuruyla Mount & Blade’in isim haklarının TaleWorlds’e iade edildiğini bildirdi.
Mount & Blade’in facebook sayfasından yapılan açıklamaya göre bu durum iki şirket arasındaki partnerliğin doğasını küçük bir oranda değiştirdiğine dair bir gönderi yayınlandı. Bu değişikliğin TaleWorlds’ün Mount & Blade oyunları üzerindeki kontrolünü ve bağımsızlığını artırdığının ve oyuncuların da yararına olan bir durum olduğunun altı  çizildi.
Gerçekte kendilerinin her zaman bağımsız bir oyun stüdyosu olduklarını ve artık işlerinin dağıtımını ve pazarlamasını da kendilerinin yükleneceğini de belirtirlerken oyuncuların kafasında oluşabilecek üç sorunun yanıtı da verildi:
Oyuna sahip olanların oyuna olan erişiminde herhangi bir değişiklik olmayacak, hâla gönüllerince Mount & Blade serisini oynayabilirler. Bannerlord, zaten TaleWorlds tarafından, bağımsız olarak geliştirilmekteydi bu yüzden bir aksama olmayacak. Her şey yolunda gidiyor ve Bannerlord ile ilgili yeni haberler için hazır olun.
Mount & Blade serisini yakından takip eden biri olarak, ben de bu gelişmenin yararlı olduğunu düşünüyorum. Yapımcı stüdyoların ne kadar bağımsız olurlarsa o kadar iyi oyun yapabiliyor oldukları ortada. Taleworlds, pazarlama ve dağıtım konularında tecrübesiz olmaları endişe verici olsa da, belli ki TaleWorlds geçen yıllar içinde tecrübe kazanmış ve artık kendi ayakları üzerinde durmaya hazır.