“Oyuncular Kulübü” İstanbul Kadıköy’de üyelerine, 3000 metre internet kablolaması ve tamamen orijinal ekipmanlarla desteklenmiş, sürekli güncellenen online giriş kodlarıyla oyun oynama imkanı sağlıyor. Sistemlerinde, tüm oyuncuların istatistiklerinin detaylı olarak tutulduğu bir “arena yapılandırması” mevcut. Web siteleri, stream donanımları ve 30 bin ‘hit’e ulaşan Youtube kayıtları, Oyuncular Kulübünün ciddiyetinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

2

Oyuncular Kulübü Proje Lideri Delikan Kınık misyonlarının, ülkemizde profesyonel oyunculuk kavramını hak ettiği yere getirmek olduğunu vurgulayarak, “dünya standartlarında turnuvalar düzenlemek ve yurtdışında adeta ulusal müsabakalar haline gelmiş turnuvalarda ülkemizi temsil edebilecek oyunculara öncülük etmek istiyoruz,” dedi.

3

“Kulüp olarak 2 ayda bir organize ettiğimiz 6 farklı oyuna ait 29 turnuvada ve üç farklı şehirde düzenlediğimiz İl Şampiyonalarında hatırı sayılır ödüller verdik. Düzenlediğimiz bu turnuvalar yurtdışı standartlarında olup titizlikle organize edilmiştir.”

4

Canlı yayınlanan müsabaka videolarını sosyal paylaşım sitelerinde depolayıp, yayınlamakta olduklarını söyleyen Kınık, “bu müsabakaların izlenme sayısı 30 bini geçmiş durumda,” diye ekledi. “Kulübümüzde turnuva, lig, özel maç ya da herhangi bir etkinliğe katılan her oyuncumuzun detaylı olarak istatistiğinin tutulduğu arena.com portalımızda oyuncularımız, diğer oyunculara özel maç teklif edebilmektedir.”

1

Kınık son olarak, Türkiye’de konsol organizasyonlarına olan “boş vermişliği” ve yabancı özentiliğini kırmak için çıktıkları yolda sonuna kadar gideceklerinin güvencesini verdi.

5