Dijital oyun mağazası Steam,oyuncuların hangi işletim sistemini tercih ettiğini ortaya koyan bir istatistik yayınladı. Verilere baktığımızda oyunseverler hala Windows 7’yi tercih etmekte.

Steam kullanıcılarının %63’ü hala Windows 7 kullanırken,Mac ve Linux kullanıcılarının toplam oranı %4.63 olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 ise %20’lik bir oran yakalamış durumda.

Güçlü ve yenilenmiş bir sisteme en çok ihtiyaç duyan kesimlerden biri olan oyuncular hala Windows 7’de kalmış görünüyor. Bunun altında yatan nedenler elbette birden fazla olabilir. Windows 8 yapı itibari ile başarılı bir işletim sistemi olsa da Windows 7 oyuncuların gözdesi olmayı uzun süre devam ettirecek gibi.

Windows81_3

2 Comments

  • Ahmetreyiz dedi ki:

    Soyle birşey var hocam bence simdilik 7 dağa iyi gelişmeler guncellemeri iyice güzelce oldkdan sonra gecerlerse iyi olr bir bakarsınız sevdiğinın oynda hata verir

  • DreamBoLy dedi ki:

    ABİ ŞİMDİ BU OLAY NEDEN BAZI İNSANLAR W8 ARAYÜZÜNÜ KULLANAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYOR W8 KARIŞIK BİRDE BAZI OYUNLARLA İLGİLİ SORUNLAR OLUŞUNCA OYUNCU TARAF OTOMATİKMAN W7 YE GELİYOR