Youtube kanalı ile önemli bir izleyici kitlesine ulaşan The Yogcast ve Pc oyun perakendecesi Green Man Gaming’in ortaklaşa düzenlediği ankette ilginç sonuçlar çıktı. 13-21 yaş arası yaklaşık 65.000 kullanıcının katılımı ile gerçekleşen ankette oyuncuların eğlence odaklı eğilimleri soruldu cevaplar ilginç.

Seksenli yıllarda doğan gençlere aptal kutusu diye okulda üstüne basılarak anlatılmaya çalışılan ama kimsenin gözünü üzerinden alamadığı TV artık tam anlamı ile demode olmuş görünüyor. Ankete katılanların %50’si haftada 1 saatten daha az TV kanallarına bakıyor. %23‘ü ise hiç televizyon izlemiyor.Milenyum seyircisi olarak nitelendirilen bu grup daha çok internet üzerinden yapılan eğlence ve doğal olarak oyun yayınlarını izliyor ve arkadaşları ile bol bol oyun üzerine geyikler yapıyorlar.Yine ankete katılanların büyük bir çoğunluğu haftada en 3,5-7 saat arası oyun oynuyor.

yogcast istatistik

5 Comments

 • Süleyman Dal dedi ki:

  Mesela ben, sadece yemek yerken izlemiş oluyorum, bizim türk dizileri izlenir mi ki zaten -_- , ta başından sevmiyorum o da bizim ünlüler… Hatta 1 tane bile türkçe şarkı dinlemem ben.

  • Tayfur Tarkan dedi ki:

   Akşam vakitleri yine iyi… Öğlen ve öğleden sonra televizyonu açmayı dene 🙁 Kadın programları…

 • emir6610 dedi ki:

  televizyonu sadece arkaplanda ses yapsın diye kullanırım 😀